OTURUMLAR ANA OTURUMLAR
Freddy Ehlers Zurita

Freddy Ehlers Zurita

Mutluluk Ekonomisinden Sorumlu Devlet Bakanı


Rekabet Ekonomisinden Mutluluk Ekonomisine Geçebilmek.
Freddy Ehlers Zurita, Ekvador Cumhuriyeti'nin Mutluluk Ekonomisi'nden Sorumlu ilk Devlet Bakanı. Yerel dildeki adıyla 'Sumak Kawsay Bakanlığı' olan bu bakanlık, iyi yaşamla bağlantılı vatandaşlık uygulamalarını teşvik ediyor.
Perry Timms

Perry Timms

Kurucu, PTHR


Çalışma Hayatının Yeni Normali
Perry Timms enerjisi , insanlara ve işine duyduğu tutkusu ile bilinir. Timms CIPD Anlaşmalı Üyesi olarak uzlaştırıcılık, koçluk ve mentorluk yapmaktadır.
John Perkins

John Perkins

Aktivist, Yazar


Jeopolitik, Gelecek ve Siz, Eyleme Çağrı!
30'dan fazla dile çevrilen "Confessions of an Economic Hit Man" (Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları) kitabının yazarı John Perkins, tüm dünyada bir milyondan fazla kişiye ulaşan bir isim.
Raj Sisodia

Raj Sisodia

Profesör, Babson College, Conscious Capitalism Inc. Kurucu ve Ortak Başkanı


Bilinçli Kapitalizm Çağında İş için Yeni Gerçekler
Babson College'da Franklin Olin Küresel İş Ordinaryus Profesörü ve Bilinçli Kapitalizm Whole Food Market Araştırma Akademisyeni olan Raj Sisodia, ayrıca Conscious Capitalism Inc.'in kurucularından ve başkanlarından biridir.
Adam Kahane

Adam Kahane

Ortak, Reos Partners


Aşk, İktidar ve Değişime Dair
Adam Kahane Reos Partners'ın Cambridge, Massachusetts ofisinin ortaklarından biridir. Kendisi aynı zamanda iş dünyası, devlet kurumları ve sivil toplum önderlerinin birlikte çalışarak, onların karşılaştıkları zorlukları aşmalarını sağlayan süreçlerin yönetilmesinde organizatörlük ve aracılık yapmıştır.
Charles Eisenstein

Charles Eisenstein

Konuşmacı, Yazar


Kutsal Ekonomi
Charles uygarlık, bilinç, para ve insanın kültürel evrimi gibi temalara odaklanan bir konuşmacı ve yazardır. Viral olarak hızla yayılan kısa filmleri ve makaleleri, kalıplara sığmayan bir sosyal filozof ve karşı kültür entelektüeli olarak konumunu sağlamlaştırmasını sağladı.
Laurie Ruettimann

Laurie Ruettimann

Konuşmacı, Yazar, Sosyal Medya Stratejisti


İnsan Kaynakları Nasıl Sevilir?
Laurie Ruettimann, SPHR sertifikasına sahip, etkileyici bir konuşmacı, yazar ve sosyal medya stratejisi uzmanı aynı zamanda Punk Rock HR, The Cynical Girl ve The HR Blogger Network'ün kurucusudur.
Tanyer Sönmezer

Tanyer Sönmezer

MCT Danışmanlık, CEO


Ya Lider Aramızdan Hepimiz İse?
Duplo İşletme Okulu’nda Satış ve Pazarlama üzerine master programını tamamladıktan sonra “Ticari Organizasyonlar’da Değişim Yönetimi” üzerinde uzmanlaşan Tanyer Sönmezer, Boston’da Harvard İşletme Okulu’nda “Yönetim Kurullarını Daha Etkili Yapmak” eğitim programını tamamladı.
Nigel Nicholson

Nigel Nicholson

Profesör, London Business School


Liderliğin "Benliği": Görmek, Olmak ve Yapmak için Stratejiler
1990 yılından bu yana London Business School'da Profesör olan Nigel Nicholson, iş psikoloğu olmadan önce gazetecilik yapan ve medyada güncel iş meseleleri hakkında yorumlarda bulunan bir isim.
Alex Haslam

Alex Haslam

Profesör, University of Queensland


Liderliğin Yeni Psikolojisi
Avustralya Queensland Üniversitesi’nde Sosyal ve Örgütsel Psikoloji Profesörü ve Avustralya Onur Ödüllü Öğretim Üyesi olan Alex Haslam, araştırmalarında örgütsel, sosyal ve klinik bağlamlarda grup çalışması ile kimlik süreçlerine odaklanır.
Canan Efendigil Karatay

Canan Efendigil Karatay

Profesör, Doktor


Sağlık İçin Ezber Bozan Bakış Açıları
1974-1976 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği’nde Baş Asistan olarak çalıştı. Bu sırada Türkiye’de kardiyolog olarak bir ilki gerçekleştirerek kalıcı ve geçici kalp pili implantasyonu tekniğini başarıyla uyguladı.
John Mattone

John Mattone

Liderlik ve Yetenek Yönetimi Uzmanı


Konu Her Zaman Yetenekti ve Hep Öyle Olacak!
John Mattone, Thinkers50 Liderlik Ödülü'ne 2013 yılında aday gösterildi ve Thinkers50 “Guru Radar”ına dahil edilerek “Leadership Excellence Magazine” tarafından dünyanın en büyük bağımsız liderlik danışmanları, yönetici koçları ve konuşmacılarından biri olarak ilan edildi.
Haridimos Tsoukas

Haridimos Tsoukas

Profesör, Warwick Business School, University of Warwick


Çalışanlarınızdan en iyi verimi mi almak istiyorsunuz? Kişileri değil, ilişkileri yönetin.
Manchester İşletme Okulu’nda (1988-1990), Warwick İşletme Okulu’nda (1990-1995), Kıbrıs Üniversitesi’nde (1995-1998), Essex Üniversitesi’nde (1998-2000) ve Strathclyde Üniversitesi’nde (2000-2003) akademisyenlik yapmıştır.
Iyeoka

Iyeoka

Şair ve Sanatçı


"Say Yes"
Iyeoka Ivie Okoawo bir Şair ve bir Kayıt Sanatçısıdır, 2010 yılı TED Küresel Dostlarından biri, 2009 Dünya Şiir Yarışması Şampiyonası 2'ncisi ve Amenawon Vakfı'nın sözcüsüdür.
Türkiye’de İş Yaşamında Kadınların Varlığı

DENİZ UZUNÇARŞILIOĞLU & DİDEM G. TEKAY & HANDE YAŞARGİL & LALE SARAL DEVELİOĞLU & MELSA ARARAT & MUZAFFER AKPINAR

Türkiye’de İş Yaşamında Kadınların Varlığı

DENİZ UZUNÇARŞILIOĞLU & DİDEM G. TEKAY & HANDE YAŞARGİL & LALE SARAL DEVELİOĞLU & MELSA ARARAT & MUZAFFER AKPINAR


Deniz Uzunçarşılıoğlu  
Lisans eğitimini 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde tamamladı. Kariyerine bankacılık sektöründe başladı; 1993-2004 yılları arasında Yapı Kredi Bankası'nda eğitim, kariyer planlama ve performans değerlendirme, işe alım fonksiyonlarında görev aldı. Sonrasında Deloitte Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı.

Didem G. Tekay
Management Centre Türkiye'de Yönetici Ortak ve Genel Müdür görevini yürüten Didem Tekay, takımı ile ağırlıklı olarak Sağlık ve Finans endüstrilerinde/ sektörlerinde organizasyonel gelişim danışmanlığı yürütmektedir. Aynı zamanda CPO (Chief People Officer) olarak rol almakta, MCT çalışanlarının kariyer ve gelişimine yönelik şirket içi süreçlerin ve uygulamaların geliştirilmesini sağlamaktadır.

Hande Yaşargil / Yönetici Koçu / Örgütsel Klinik Psikolog
Mentor ve Praesta Danışmanlık şirketlerinin kurucu ortağı olan Hande Yaşargil, Psikoloji öğrenimini takiben İnsan Kaynakları Yönetiminde master yaptı. Kariyerinin ilk döneminde İnsan Kaynakları yöneticisi olarak görev yapan Yaşargil, 2002 yılında kurduğu şirketiyle ve birlikte çalıştığı geniş danışman kadrosuyla Türkiye’nin ilk kurumsal yönetici koçlarındandır ve pek çok sektörden üst düzey liderle çalışmaktadır.

Lale Saral Develioğlu / Turkcell Genel Müdür Yardımcısı
Profesyonel iş hayatına 1992'de Unilever'de başlayan Lale Saral Develioğlu, aynı şirkette pazarlama konusunda birçok marka, pozisyon ve ülke gruplarında görev aldı. Aralık 2003'de Turkcell'e katılan Lale Saral Develioğlu, Haziran 2006'da Turkcell Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Melsa Ararat / Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu(CGFT) Direktörü
Melsa Ararat, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu (CGFT) direktörü ve Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi'nde İş Etiği ve Kurumsal Yönetim dersleri veren bir profesördür. Pek çok uluslararası sivil girişimde aktif olarak yer almaktadır. Karbon Saydamlık Projesi¹nin (CDP) Türkiye süreci kendisinin önderliğinde 2009 yılında başlatılmıştır.

Muzaffer Akpınar
1962 doğumlu Muzaffer Akpınar eğitimini Saint Michel Fransız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamlamıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
İş hayatına 1986 yılında Penta Tekstil’in kurucu ortağı olarak başlayan Akpınar, 1993- 2001 yılları arasında KVK Teknoloji Ürünleri A.Ş’nin Kurucu ortak ve Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Genco Orkun Genç

Genco Orkun Genç

Linkedin, Kıdemli İletişim Müdürü


Türkiye’de Linkedin’in “Dünü, Bugünü, Yarını”. Aradığınız Yeteneğe Şu Anda Ulaşılamıyor. Ama Neden?
Linkedin, 259 milyon üyesiyle, global fırsatları birleştiren dünyanın en büyük profesyonel ağıdır. Genco Orkun Genç, Türkiye ve Ortadoğu bölgesindeki Linkedin kurumsal müşterilerinin işe alım ve işveren markası stratejilerinin oluşturulması konusunda danışmanlık yapmaktadır.
Mehmet Y. Özel

Mehmet Y. Özel

MCT Danışmanlık, Danışman


Liderlikte 3P – Provokasyon, Performans, Potansiyel
Management Centre Türkiye'nin danışman kadrosunun kıdemli bir üyesi olan Mehmet Y. Özel, farklı sektörlerdeki 14 yıllık ve danışmanlık sektöründeki 11 yıllık kişisel deneyiminin birikimiyle, kurumların, bireylerin, liderlik, koçluk, satış ve benzeri alanlarda gelişimlerine, değişimlerine ışık tutuyor.

MCT Danışmanlık A.Ş ve Eventus Organizasyon Fuarcılık ve Ticaret A.Ş. tarafından düzenlenen her türlü organizasyondaki sunum ve demeçler, şirketimiz görüş ve politikası ile ilgili olmayıp, tamamen konuşmacıların kişisel bilgi ve görüşlerini yansıtmaktadır.

Yukarı Dön