Liderler Kahvesi Nedir ?

İnsan Kaynakları Yönetimi alanındaki lider yöneticilerle oluşturulan bir mesleki platformdur. Toplantılarda paylaşımcı bir grup çalışması modeli olan “World Cafe (Dünya Kahvesi)” yaklaşımını kullandığı için bu platform “Liderler Kahvesi” olarak adlandırılmıştır.
 
Liderler Kahvesi Nasıl Çalışır ?
Liderler Kahvesi,  kendi grup çalışması model ve yaklaşımlarını üreten bir platformdur. Üyeler, insan kaynakları yönetimi alanında projeler üretir,  araştırma yapar ve Türkiye’nin en büyük yönetici zirvesi olan İnsan Kaynakları Zirvesi’nin içeriğine katkı sağlayıp, mesleki bilgi ve becerilerini paylaştıkları sunumlar yaparlar.

Liderler Kahvesi Nerede Yapılır ?
Liderler Kahvesi toplantıları  MCT Danışmanlık eğitim salonlarında gerçekleştirilir.

Liderler Kahvesi Niçin Yapılır ?
Liderler Kahvesi, insan kaynakları profesyonellerinin karşılaştıkları zorlukları aşmanın yollarını tartışarak, çözümlerini ise fikir belirterek arayan liderlerin toplandığı bir platformdur.İnsan Kaynakları alanında üyelerin birlikte paylaşımı gerçekleştirerek,  insan kaynakları çalışanlarını bir adım öteye taşımak Liderler Kahvesi’nin amaçlarındandır.

    
Liderler Kahvesi Toplantıları Ne Zaman Yapılır ?
Liderler Kahvesi üyeleri, yıllık bazda oluşturulan toplantı tarihleri ve konularıyla, İnsan Kaynakları Zirvesi tarihine dek çalışmalarını sürdürür.

Liderler Kahvesi’ne Kimler Katılabilir ?
Liderler Kahvesi platformu sadece kurumsal firmalarda hizmet vermekte olan insan kaynakları  profesyonellerinden oluşturmaktadır.Platformda yer almak isteyen katılımcıların talepleri için Şenay Eran’a ulaşabilirsiniz.

Tanrıları Kışkırtmak / Habibe Akşit Evingür